Τη Δευτέρα, 24 Σεπτεμβρίου 2018 στη θεατρική σκηνή  «Κάρολος Κουν» ο Δήμος Αλίμου και η Δημοτική Επιτροπή Παιδείας τίμησαν σε ειδική εκδήλωση τους επιτυχόντες σε ΑΕΙ και ΤΕΙ μαθητές των σχολείων του Αλίμου. Το κλίμα ήταν ιδιαίτερα συγκινητικό αλλά και ευχάριστο. Οι μαθητές μας ήταν πολύ χαρούμενοι στην αρχή της ακαδημαϊκής τους καριέρας.
Ο Δήμαρχος Αλίμου, κ. Κονδύλης Ανδρέας βράβευσε , αποδίδοντας αναμνηστικό, τα σχολεία στο πρόσωπο των Διευθυντών τους για την προσφορά τους στους μαθητές. Βράβευσε επίσης όλους τους μαθητές και κλήρωσε για 4 μαθητές από κάθε λύκειο του Αλίμου ένα ταξίδι στις Βρυξέλλες.
Παράγοντες του Δήμου, εκπαιδευτικοί και γονείς  ευχήθηκαν πρόοδο και συνέχιση των επιτυχιών τους στους μαθητές.