Αγαπητοί Γονείς & Κηδεμόνες
   Σήμερα ήταν η πρώτη μέρα στο σχολείο μετά από πολύμηνη αποχή στην δια ζώσης εκπαίδευση.
Νιώθω την ανάγκη  να σας ευχαριστήσω, μαζί με τον Σύλλογο Διδασκόντων για μια ημέρα χωρίς προβλήματα … για μια ημέρα που το Σχολείο μας, φωτίστηκε ξανά με την παρουσία των μαθητών και γέμισε γελαστά πρόσωπα – έστω και με τις μάσκες.
Θα παρακαλέσω θερμά να μιλήσετε με τα παιδιά να συνεχίσουν να τηρούν τα βασικά μέτρα ασφαλείας covid: χρήση μάσκας, καθαρισμός χεριών,  ώστε να περάσουμε όλοι ένα όμορφο Πάσχα – χωρίς MEΘ  ή περιπέτειες υγείας με τους αγαπημένους μας.
Επίσης κάθε Πέμπτη (όπως έχω αναφέρει σε προηγούμενο mail μου) θα βρίσκεται η ψυχολόγος κα Γιαννακοπούλου στο Σχολείο μας, για οτιδήποτε νιώσουν ότι θέλουν να μοιραστούν τα παιδιά ή εσείς μαζί της και να δώσει την επιστημονική βοήθεια της.
Κανένας μας δεν πρέπει να ξεχνά, ότι αυτά τα παιδιά έδωσαν την μάχη όλους αυτούς τους μήνες – στερήθηκαν βασικές χαρές της ηλικίας τους  – και όμως σήμερα ήρθαν στο σχολείο τους ΝΙΚΗΤΕΣ.
Να προσπαθήσουμε μαζί να τελειώσουν, σαν ΝΙΚΗΤΕΣ την σχολική χρονιά….γιατί αυτό τους αξίζει !!!
Ολόψυχα σας ευχαριστώ  για την βοήθεια σας !!!

Ο Δ/ντής 2ου ΓΕΛ Αλίμου
Διονύσης Αναστασόπουλος Δρ.