Αγαπητοί Γονείς & Κηδεμόνες
      Οι μαθητές με αναπηρία και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες ή ειδικές μαθησιακές δυσκολίες, που επιθυμούν να εξεταστούν  προφορικά ή γραπτά κατά περίπτωση στις πανελλαδικές εξετάσεις, πρέπει να υποβάλουν αίτηση με τις σχετικές γνωματεύσεις αναπηρίας και ειδικών εκπαιδευτικών αναγκών ή ειδικών μαθησιακών δυσκολιών, στο Λύκειο το αργότερο μέχρι τέλος Μαρτίου 2021, θα πρέπει να δηλώσουν στο email :
                               mail@2lyk-alimou.att.sch.gr
την επιθυμία τους για αυτό,  με  μετάβαση στη σχολική μονάδα και  την  υποβολή των σχετικών γνωματεύσεων. Στη συνέχεια θα λάβουν απαντητικό email, στο οποίο  θα ορίζεται  ακριβής ώρα και ημέρα μετάβασης στο Λύκειο.
Καθημερινά  ώρες 07:50- 10:00 π.μ.
Επιπλέον, σύμφωνα με την αριθμ. Φ.251/22933/Α5/26-02-2021 (Β’826) ΥΑ, δίνεται η δυνατότητα στους μαθητές της τελευταίας τάξης των ΓΕΛ που έχουν ήδη υποβάλει Αίτηση-Δήλωση συμμετοχής στις πανελλαδικές εξετάσεις έτους 2021, εφόσον το επιθυμούν, να τη συμπληρώσουν, δηλαδή να προσθέσουν ειδικά μαθήματα ή προτίμηση για ΤΕΦΑΑ, Στρατιωτικές/Αστυνομικές σχολές κλπ.
Τέτοια αιτήματα των μαθητών μπορούν να ικανοποιηθούν, εφόσον υποβληθούν μέσα στην προθεσμία από  8-3 έως 19-3-2021.
                      Εκ της Δ/νσεως