Σεπ 25

Βράβευση των επιτυχόντων στα ΑΕΙ

Την Τετάρτη 18 Σεπτεμβρίου 2019 στη θεατρική σκηνή «Κάρολος Κουν» ο Δήμαρχος Αλίμου, κ. Ανδρέας Κονδύλης βράβευσε τους επιτυχόντες στα ΑΕΙ όλων των Λυκείων του Αλίμου. Συγχάρηκε τους 383 επιτυχόντες  μαθητές και μαθήτριες, τις οικογένειες και τους δασκάλους τους και τους επέδωσε βραβεία. Βράβευσε επίσης και τα σχολεία στο πρόσωπο των Διευθυντών και Διευθυντριών τους.
Πολύ μεγάλη χαρά έδωσε σε 20 κληρωθέντες μαθητές το ταξίδι στις Βρυξέλλες, για να αποκτήσουν βιωματική εμπειρία και γνώση.
Την εκδήλωση χαιρέτησε και ο πρόεδρος της Δημοτικής Επιτροπής Δήμου Αλίμου, κ. Γιάννης Μαργιόλης και εκπρόσωποι της Ένωσης Γονέων του Δήμου. Σε κλίμα ικανοποίησης και μεγάλης χαράς ολοκληρώθηκε η εκδήλωση προς τιμήν των μαθητών μας.