Ιούν 17

Συμμετοχή της ομάδας Alimodynamics του προγράμματος «F1 in schools» στην παρουσίαση Προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων

Την Δευτέρα, 20 Mαϊου 2019 το σχολείο μας συμμετείχε στην παρουσίαση Προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων που πραγματοποιήθηκε στην Ευαγγελική Σχολή Σμύρνης με την ομάδα Alimosdynamics του προγράμματος «F1 in schools». Τα μέλη της ομάδας, Γιάννης Χαϊνης, Νίκος Μπούτσικας και Δημήτρης Χρυσός με μια πολύ πρωτότυπη και δυναμική παρουσίαση της ομάδας και της δουλειάς τους εντυπωσίασαν το κοινό.
Όλοι κατανόησαν ότι δραστηριότητες ανάλογες με αυτές των μαθητών μας καλλιεργούν στους νέους μας δεξιότητες, επιχειρηματικές ικανότητες, καλλιέργεια αντίληψης, κρίσης, διευρύνουν τις γνώσεις τους και επιβεβαιώνουν την πεποίθηση ότι, παράλληλα με την παρεχόμενη με την παραδοσιακή διδασκαλία γνώση, δράσεις σαν αυτή της ομάδας μας υποστηρίζουν τον εκπαιδευτικό ρόλο του σχολείου.