Ο Παναγιώτης Νανούσης, μαθητής της Α΄ τάξης του σχολείου μας είναι μέλος της ΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΑΝΑΡΡΙΧΗΣΗΣ 2019, μετά την κατάκτηση συνολικά 3 μεταλλίων, στους Πανελλήνιους Αγώνες Αγωνιστικής  Αναρρίχησης.

Αναλυτικά:
Κατέκτησε τη 2η θέση, Αργυρό Μετάλλιο, στο 30ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Αγωνιστικής Αναρρίχησης (αγώνισμα  δυσκολίας – LEAD), Βόλος 20 – 1/4/2019.

Κατέκτησε επίσης τη 2η θέση, Αργυρό Μετάλλιο, στο 30ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Αγωνιστικής Aναρρίχησης BOULDERING),  Αθήνα 4 – 5/5/2019.

Στο ίδιο πρωτάθλημα, κατέκτησε επίσης τη 2η θέση, Αργυρό Μετάλλιο,  στο COMBINED, συνδυασμός των δύο αγωνισμάτων LEAD (δυσκολίας) και BOULDERING.

Όλα τα σχετικά αγώνων και αποτελεσμάτων, μπορούν να αναζητηθούν μέσα στο site της Ελληνικής Ομοσπονδίας Ορειβασίας και Αναρρίχησης, Ε.Ο.Ο.Α. Hellenic Federation of Mountaineering &  Climbing, http://www.eooa.gr/
Πολλά συγχαρητήρια και πολλές νέες επιτυχίες

Η Διευθύντρια – ο Σύλλογος Διδασκόντων