1. Στις 21-22/3/2018 έγινε το πανελλήνιο σχολικό πρωτάθλημα ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ.
Η μαθήτρια Τσαούση Γεωργία του Β4 κατέκτησε την 2η θέση (αργυρό μετάλλιο) στην κατηγορία -63kg.
Eπίσης συμμετείχε η μαθήτρια του Α1 Αμερικάνου Κατερίνα στα  -55kg καθώς και ο μαθητής του Β1 Βλάχος Γεώργιος στην ίδια κατηγορία.
  1. Την Τετάρτη 28/3/2018 στον Αγιο Κοσμά διοργανώθηκε η Β’ φάση του στίβου όπου συμμετείχαν όλα τα σχολεία της Αττικής. Εκεί η μαθήτρια του Α3 Ποστίκα Μιλένα με άλμα 3.50μ. στο επι κοντώ κατέκτησε την 1η θέση.
Επίσης ο μαθητής του Α2 Κομανδιάν Μάριος πετυχαίνοντας ατομικό ρεκόρ 6.68μ. στο μήκος πήρε την 1η θέση και μαζί με την Μιλένα θα λάβουν μέρος στους τελικούς των πανελληνίων αγώνων.
Ο μαθητής του Β1 Βούρος – Σύριγγας Αρης στα 2000μ.στίπλ την ίδια μέρα κατέκτησε την 6η θέση.
  Είμαστε πολύ χαρούμενοι για τους μαθητές μας
ΠΟΛΛΑ  ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ και ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!