Με επιτυχία άνοιξε η αυλαία του πανελλήνιου σχολικού πρωταθλήματος Βόλλευ την Πέμπτη 22.2.2018 για το σχολείο μας.
Η ομάδα των κοριτσιών μας κέρδισε στον πρώτο αγώνα το 7ο ΓΕΛ Ν. Σμύρνης. Επίσης η ομάδα των αγοριών μας νίκησε στις 28.2.2018 το 4ο ΓΕΛ Π. Φαλήρου. Δυστυχώς στη συνέχεια στις 1.3.2018 και  μετά από έναν καταπληκτικό αγώνα έχασαν από το 3ο ΓΕΛ Π. Φαλήρου.
Στις  6/3/2018 η ομάδα Βόλλευ των κοριτσιών μας νίκησε το 2ο  ΓΕΛ  Γλυφάδας. Εχασε όμως στις 8/3/2018 από το 6ο ΓΕΛ  Γλυφάδας.
Οι μαθητές που συμμετείχαν στην ομάδα Βόλλευ είναι:
Παπαχατζής Ν., Γεωργακόπουλος Σ., Ζίου Μ., Μαγκλάρας Θ., Τουρναβίτης Ν., Κωστόπουλος Β., Πρίντεζης Λ., Διαμαντόπουλος Κ., Εφαπλωματάς Σ., Χονδρογιάννης Χ., Ανδρέου Ν., Κίνοβας Γ.
Οι μαθήτριες που συμμετείχαν στην ομάδα βόλλευ είναι:
Κομνηνού Ν., Καραμπάγια Ι., Λουράντου Ε., Βογιατζάκη Α., Κρητικού Ε., Κίστα Ν., Μενεδιάτη Μ., Καμπούκου Π., Ανδριοπούλου Ι., Ζαφείρη Κ., Γάκη Ε.
Κολύμβηση
Ο μαθητής του Β4  Τσίτουρας Κανέλλος συμμετείχε στους προκριματικούς αγώνες κολύμβησης στις 6/3/2018 όπου πέτυχε την πρόκρισή του στον τελικό των πανελληνίων  αγώνων κολύμβησης στα 200μ.  Πεταλούδα.
Ευχόμαστε καλή συνέχεια και καλή επιτυχία.