Μαρ 10

«Ο ρόλος της ανθρώπινης ματιάς του εκπαιδευτικού στην πορεία και το μέλλον των παιδιών» στην εκπομπή του Δ. Νικολούλια «Ιστορικές Διαδρομές»

Την Τρίτη στις 20 Φεβρουαρίου  2018 φιλοξενηθήκαμε στη εκπομπή του Δημήτρη Νικολούλια  «Ιστορικές   διαδρομές» , για να καλύψουμε το θέμα « Ο ρόλος της ανθρώπινης ματιάς του εκπαιδευτικού στην πορεία και το μέλλον των παιδιών » .
Στην εκπομπή αυτή παρευρέθηκε και ο μαθητής Γιάννης Χαίνης , εκπροσωπώντας την ομάδα  F1 in Schools  του σχολείου, ο οποίος παρουσιάστηκε ως  ένα ζωντανό παράδειγμα ανάπτυξης σημαντικών δεξιοτήτων παράλληλα με την κλασική του εκπαίδευση, με την υποστήριξη της Διευθύντριας, κ. Ρομποτή Σταματίας , του κ. Καλογεράκου Πέτρου ως υπεύθυνου καθηγητή και της κ. Γωγώς Παπαδοπούλου , που εθελοντικά  υποστηρίζει την ομάδα  με την ιδιότητα της  ως coach.
Δείτε όλη την συνέντευξη στο NSTV Live