Σας ενημερώνουμε ότι η Πανελλήνια Ένωση Βιοεπιστημόνων σε συνεργασία με την Οργανωτική Επιτροπή του 4ου Συνεδρίου «Η Βιολογία στην Εκπαίδευση» διοργανώνει στο πλαίσιο των εκδηλώσεων του Συνεδρίου Πανελλήνιο Σχολικό Διαγωνισμό Δημιουργίας Αφίσας για τους/τις μαθητές/μαθήτριες των σχολικών μονάδων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της χώρας με θέμα: «Η Ελλάδα και οι θάλασσές της: παρελθόν, παρόν και μέλλον» και σας προσκαλούμε να δηλώσετε συμμετοχή.

Σκοπός του διαγωνισμού είναι οι μαθητές/μαθήτριες να ευαισθητοποιηθούν και να επιδείξουν ενδιαφέρον για θέματα θαλάσσιου περιβάλλοντος και θαλάσσιας ζωής, στοχεύοντας στην παραγωγή πρωτότυπων έργων που θα προβάλουν το πώς αντιλαμβάνονται οι ίδιοι – και οι ίδιες – την διαχρονική σχέση των Ελλήνων με την θάλασσα.

Διαβάστε περισσότερα  ΕΔΩ