Πρόσκληση

Το 2ο Λύκειο Αλίμου σε συνεργασία με τους Συμβούλους Β/θμιας Εκπαίδευσης της Δ΄Αθήνας, Γιώργο Παυλικάκη και Παρασκευά Γιαλούρη, το 1ο και 2ο ΕΚΦΕ Δ΄ Δ/νσης  και τους εκπαιδευτικούς Πέτρο Καλογεράκο, Αλέξανδρο Γιώτη και Ανδρέα Δαζέα διοργανώνουν  Επιστημονική Ημερίδα για καθηγητές  Φυσικής και μαθητές Α΄, Β΄ και Γ΄Λυκείου, με θέμα:

«Εισαγωγή στην Πυρηνική Αστροφυσική»

Εισηγητής: Μιχάλης Κόκκορης, Αναπληρωτής  Καθηγητής του Τομέα Φυσικής της Σχολής Εφαρμοσμένων Μαθηματικών και Φυσικών Επιστημών του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου.
Τρίτη  28 Μαρτίου 2017, ώρα 12:00- 14:00
2ο Λύκειο Αλίμου, Ελ. Βενιζέλου 4, Άλιμος