Φεβ 14

Βίντεο για το δικαίωμα προστασίας της υγείας των παιδιών στο σχολείο

Πολλοί γονείς μαθητών ανησυχούν μήπως η ένταξη των παιδιών προσφύγων/μεταναστών στην εκπαίδευση σημαίνει αυξημένο κίνδυνο για την υγεία των παιδιών τους. Για τον λόγο αυτό, ο Συνήγορος του Παιδιού δημιούργησε ένα βίντεο-συνέντευξη με τις πιο συνηθισμένες ερωτήσεις σχετικά με τις μεταδοτικές ασθένειες και τα βασικά μέτρα πρόληψης.

Δείτε το βίντεο και περισσότερες πληροφορίες για τον ιστότοπο «Συνήγορος του Παιδιού»    ΕΔΩ