Σε κλίμα χαράς και συγκίνησης πραγματοποιήθηκε στις 19 Ιουνίου 2016 στο ανοιχτό θέατρο «Μαίρη Αρώνη» μουσικοχορευτική εκδήλωση του σχολείου μας προς τιμήν των αποφοίτων μαθητών μας.

Με συμμετοχή μαθητών όλων των τάξεων του Λυκείου παρουσιάστηκε πλούσιο μουσικό πρόγραμμα με ξένα και ελληνικά λαïκά τραγούδια. Στη συνέχεια απονεμήθηκαν από το Σύλλογο Γονέων αναμνηστικά στους μαθητές της Γ’ Τάξης. Το πρόγραμμα έκλεισε με παραδοσιακούς χορούς από το χορευτικό τμήμα του σχολείου.

Παραστάθηκαν  και μας τίμησαν ο Δήμαρχος Αλίμου, κ. Κονδύλης Ανδρέας, ο πρόεδρος Δ.Ε.Π. κ. Μαργιόλης, ο πρόεδρος του Θουκυδίδειου Πολιτιστικού Οργανισμού Αλίμου κ. Διαμαντής, Δημοτικοί Σύμβουλοι, καθώς και μέλη της Ένωσης Γονέων Αλίμου και του Συλλόγου Γονέων του 2ου Λυκείου.

Δείτε βίντεο από την παράσταση  ΕΔΩ