Απρ 14

Προς την ομάδα Αγωγής Υγείας του 2ου ΓΕΛ Αλίμου,  μαθητές, μαθήτριες και τον συντονιστή καθηγητή σας κ. Γιασεμή Ηλία

Θερμά συγχαρητήρια από τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Δ΄ Αθήνας για τη διάκριση την οποία κατακτήσατε. Είναι απόδειξη ότι με διάθεση, εργατικότητα και επιμονή, αλλά και με την υποστήριξη της Διεύθυνσης και του συλλόγου καθηγητών του σχολείου σας, οι στόχοι γίνονται εφικτοί.

Συγχαρητήρια και στον μαθητή της Β΄ τάξης Σκριμιζέα Ευστράτιο, ο οποίος πιστεύω ότι θα εκπροσωπήσει επάξια το σχολείο, τη Διεύθυνση Δ.Ε. Δ΄ Αθήνας και την Ελλάδα στο Ευρωπαϊκό Μαθητικό Κοινοβούλιο της Επιστήμης στο Μάντσεστερ, στις 22-27/7/2016.

Η διάκρισή σας κάνει περήφανη όλη τη σχολική κοινότητα και αποτελεί ένα λαμπρό παράδειγμα για όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες.

Εύχομαι καλή συνέχεια στην προσπάθειά σας και είμαι σίγουρος ότι δεν θα αργήσει και η επόμενη μεγάλη διάκριση.

Ο Διευθυντής Δ.Δ.Ε Δ΄Αθήνας

Βαρελάς Αριστοτέλης