Την Τετάρτη, στις 7 Οκτωβρίου, στις 17: 30 πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας συνάντηση της Διεύθυνσης και των εκπαιδευτικών του σχολείου με τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών.

Σκοπός της εκδήλωσης ήταν να ενημερωθούν οι παρευρισκόμενοι για το νέο σύστημα πρόσβασης των υποψηφίων στην τριτοβάθμια εκπαίδευση. Ο κ. Γιαννόπουλος, μαθηματικός του σχολείου μας, παρουσίασε διευκρινιστικούς πίνακες και παραδείγματα, σε μια προσπάθεια διαφώτισης των γονέων, σύμφωνα με τα ισχύοντα ως σήμερα.

Συζητήθηκαν επίσης θέματα λειτουργίας του σχολείου. Στη συνέχεια η Διευθύντρια, κ. Ρομποτή και ο Υποδιευθυντής, κ. Γιώτης, απάντησαν σε ερωτήματα των γονέων σχετικά με τη φοίτηση των μαθητών και καλωσόρισαν τους γονείς των μαθητών της Α’ Λυκείου. Η συνάντηση έκλεισε με την εισήγηση του Προέδρου του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, κ. Σιδέρη σχετικά με τις δραστηριότητες του συλλόγου για τη φετινή σχολική χρονιά.