Κατά τη διάρκεια του σχολικού έτους που τελειώνει, πολλοί μαθητές μας διακρίθηκαν σε διάφορα αθλήματα. Έτσι σαν απολογισμός:
Α. Η ομάδα βόλεϊ αγοριών του σχολείου μας αυτή τη χρονιά είχε πολύ καλή πορεία. Κατάκτησε την 1η θέση στο σχολικό πρωτάθλημα λυκείων της Δ’ Αθήνας. Οι μαθητές που συμμετείχαν ήταν οι:
Καρατζάς Ν.
Δελεβάντε Γ.
Μιχαλόπουλος Α.
Σαμαρτζής Α
Αλί Ι.
Καραγκιαούρης Μ.
Πασπαλιάρης Κ.
Μιχαλόπουλος Ν.
Πελεκάσης Κ.
Τερζόπουλος Κ.
Νικολάου Α.

Η ομάδα μαςΒ. Ο μαθητής μας Φωτόπουλος Σταύρος κατετάγη 4ος στο πανελλήνιο σχολικό πρωτάθλημα κολύμβησης.
Γ. Ο μαθητής μας Γκαραγκάνης Σωτήρης κατετάγη 1ος στη β’ φάση αγώνων στίβου λυκείων. Επίσης στο πανελλήνιο πρωτάθλημα του ΣΕΓΑΣ κατετάγη 2ος με την ομάδα σκυταλοδρομίας του συλλόγου του και 2ος στο άλμα σε μήκος.
Δ. Ο μαθητής μας Καρατζάς Νίκος με την ομάδα του ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ κατέκτησε την πρώτη θέση στο πανελλήνιο πρωτάθλημα εφήβων 2015 στο άθλημα της πετοσφαίρισης.

Συγχαίρουμε όλους τους μαθητές και τους ευχόμαστε καλή συνέχεια στο άθλημα που αγαπούν.

Η Διευθύντρια                                        Η καθηγήτρια φυσικής αγωγής

Ρομποτή Σταμάτα                                               Φώκου Παγώνα