Η ομάδα βόλεϊ κοριτσιών του σχολείου μας ξεκίνησε το φετινό πρωτάθλημα νικώντας την Τρίτη 10/2/15 την ομάδα του 1ου ΕΠΑΛ Αγ. Δημητρίου. Στη συνέχεια την Παρασκευή 13/2 κέρδισε την ομάδα του 4ου ΓΕΛ Γλυφάδας.
Εκπληκτική ήταν και η μέχρι τώρα πορεία της ομάδας βόλεϊ των αγοριών του σχολείου μας.
Αφού κέρδισε όλους τους αγώνες του 1ου ομίλου, δηλ. το 6ο ΓΕΛ Ν. Σμύρνης στις 16/2, τα Εκπαιδευτήρια Ζώη στις 18/2 και το 4ο ΓΕΛ Αλίμου στις 20/2, αναδείχτηκε νικήτρια ομάδα του 1ου ομίλου. Στην συνέχεια έπαιξε στον τελικό της Δ΄ Αθήνας με το Λεόντειο Λύκειο στις 24/2, όπου αναδείχτηκε νικήτρια με 2-1 σετ.
Η επόμενη αναμέτρηση θα είναι με τον νικητή της Α΄ Αθήνας.
Συγχαρητήρια στους μαθητές μας, την υπεύθυνη καθηγήτρια φυσικής αγωγής κα Ν. Φώκου και καλή συνέχεια !!!

γη

Τα κορίτσια της ομάδας Τα αγόρια της ομάδας
Καραμπάγια Ε.
Ζουμπούκου Κ.