Επιμορφώσεις  2014 – 15

12.5.2015. Ενδοσχολική επιμόρφωση εκπαιδευτικών με θέμα “Δημιουργία ιστοσελίδας τύπου Wiki” από τον κ. Αμπαριώτη Απόστολο, στην αίθουσα πληροφορικής του σχολείου μας.

28.11.2014. Ενδοσχολική επιμόρφωση εκπαιδευτικών με θέμα «Διαχείριση της κρίσης στην τάξη», από τους ψυχολόγους του Κέντρου Πρόληψης του Δήμου Αλίμου, κ. Οικονομόπουλο Νικόλαο και κ. Παπακωνσταντίνου Σοφία (σε συνεργασία με το 3ο ΓΕΛ Αλίμου).

27.11.2014. Ενδοσχολική επιμόρφωση φιλολόγων, με εισηγήτρια την κ. Τουρνά Χαρίκλεια, Σχολική Σύμβουλο φιλολόγων και θέμα: «Η προσέγγιση των πηγών και η διδασκαλία της Ιστορίας».

30.9.2014 και 2.10.2014. Ενδοσχολική επιμόρφωση εκπαιδευτικών ΠΕ04 με θέμα: “Προγραμματισμός διδασκαλίας μαθημάτων φυσικών επιστημών στο γυμνάσιο και το λύκειο” από την κ. Αγγελίδου Ευαγγελία, Σχολική Σύμβουλο καθηγητών φυσικών επιστημών, στην αίθουσα εργαστηρίου Φ.Ε. του σχολείου μας.