Ακαδημία Αθηνών – Βραβεία Μ.Τ.Π.Υ.

Σας ενημερώνουμε ότι το Μ.Τ.Π.Υ και η Ακαδημία Αθηνών έχουν προκηρύξει για το έτος 2024 τέσσερα (4) βραβεία, ένα ανά επιστημονικό πεδίο των Πανελλαδικών 2024, με χρηματικό έπαθλο χιλίων πεντακοσίων (1.500) ευρώ το καθένα, απονεμόμενα σε τέσσερα (4) τέκνα μετόχων ή μερισματούχων του Μ.Τ.Π.Υ., που έναντι των λοιπών τέκνων μετόχων ή μερισματούχων του Μ.Τ.Π.Υ. αρίστευσαν και πρώτευσαν στις πανελλαδικές εξετάσεις του έτους 2024, και έχουν μέσο όρο βαθμολογίας στα πανελλαδικώς εξεταζόμενα μαθήματα τουλάχιστον δεκαοκτώ (18).

Oι μαθητές και οι μαθήτριες που πληρούν τα κριτήρια μπορούν να υποβάλλουν σχετική αίτηση.
Στην ιστοσελίδα του Μ.Τ.Π.Υ. (www.mtpy.gr) είναι αναρτημένο το σχετικό Δελτίο Τύπου στο οποίο αναφέρονται όλοι οι υπερσύνδεσμοι (links) από τους οποίους θα μπορούν οι μαθητές/τριες να λάβουν περισσότερες πληροφορίες και να υποβάλλουν αίτηση.
Τέλος, επισημαίνουμε ότι η καταληκτική ημερομηνία υποβολής αιτήσεων είναι η 30η Σεπτεμβρίου 2024.

Πατήστε εδώ για να δείτε το σχετικό έγγραφο.