Επείγον_Ενημέρωση και απαραίτητες ενέργειες των κηδεμόνων για την ανανέωση εγγραφής των μαθητών για το σχολικό έτος 2023-24

Δημοσιεύουμε εδώ  1. Επιστολή προς γονείς και 2. Δύο Υπεύθυνες Δηλώσεις τις οποίες θα πρέπει να συμπληρώσουν οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών για να γίνει η απαραίτητη προετοιμασία ώστε να ξεκινήσουν και φέτος οι Ηλεκτρονικές Εγγραφές για το σχολικό έτος 2023-24. Οι υπεύθυνες δηλώσεις πρέπει να επιστραφούν συμπληρωμένες στο Σχολείο μέχρι και τη Δευτέρα 15 Μαΐου 2023. Οι συγκεκριμένες Υ.Δ. θα πρέπει να συμπληρωθούν και από τους δύο γονείς/κηδεμόνες, εφόσον υπάρχουν, και εν συνεχεία και οι δύο Υ.Δ. να επιστραφούν στη σχολική μονάδα έως τις 15-05-2023, είτε με γνήσιο της υπογραφής είτε μέσω gov. gr. Η σχετική διεύθυνση για την έκδοση Υπεύθυνης Δήλωσης ηλεκτρονικά είναι https://www.gov.gr/ipiresies/polites-kai-kathemerinoteta/psephiaka-eggrapha-gov-gr/ekdose-upeuthunes-deloses . Επισημαίνεται ότι στις δύο Υ.Δ. θα πρέπει να ταυτίζεται η διεύθυνση κατοικίας του/της μαθητή/τριας.

Η Υπεύθυνη Δήλωση του Α’ κηδεμόνα (που θα υποβάλλει αίτηση στο e-εγγραφές) ΕΔΩ.

Η Υπεύθυνη Δήλωση συναίνεσης του Β’ κηδεμόνα ΕΔΩ.

Η επιστολή προς τους γονείς ΕΔΩ.

Το σχετικό έγγραφο ΕΔΩ.