Εξεταστέα Ύλη Ενδοσχολικών και Πανελλαδικών Εξετάσεων σχολικού έτους 2022-23

Εν όψει των γραπτών εξετάσεων περιόδου Μαΐου-Ιουνίου 2023, ανακοινώνουμε την ύλη που θα εξεταστεί βάσει των σχετικών ΦΕΚ.

Για τις Ενδοσχολικές εξετάσεις και των τριών τάξεων ισχύει  το ΦΕΚ 101173/Δ2 από 22 Αυγούστου 2022 με τίτλο “Καθορισμός εξεταστέας ύλης για τα μαθήματα της Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξης Γενικού Λυκείου που εξετάζονται γραπτώς στις προαγωγικές και απολυτήριες εξετάσεις για το σχολικό έτος 2022-2023.” και θα το βρείτε ΕΔΩ.

Ειδικά για τα Πανελλαδικά εξεταζόμενα μαθήματα της Γ’ τάξης η εξεταστέα ύλη των μαθημάτων είναι η ίδια για τις Ενδοσχολικές και Πανελλαδικές εξετάσεις και ορίζεται από το ΦΕΚ 85745/Δ2 από 14 Ιουλίου 2022, με τίτλο “Καθορισμός εξεταστέας ύλης για το έτος 2023 για τα μαθήματα που εξετάζονται πανελλαδικά για την εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση αποφοίτων Γ’ τάξης Ημερησίου Γενικού Λυκείου και Γ’ τάξης Εσπερινού Γενικού Λυκείου” το οποίο θα βρείτε ΕΔΩ.