Δημοσίευση προκήρυξης για την εισαγωγή ιδιωτών σπουδαστών στις Σχολές Αξιωματικών και Αστυφυλάκων της Ελληνικής Αστυνομίας, με το σύστημα των Πανελλαδικών Εξετάσεων έτους 2023

Ανακοινώθηκε η προκήρυξη για την εισαγωγή των σπουδαστών στις σχολές Αξιωματικών και Αστυφυλάκων της Ελληνική Αστυνομίας.

Σύμφωνα με την προκήρυξη:

– Ο αριθμός των ιδιωτών υποψηφίων που θα εισαχθούν στη Σχολή Αστυφυλάκων καθορίζεται σε οχτακόσιους πενήντα (850) και εκείνων που θα εισαχθούν στη Σχολή Αξιωματικών σε εξήντα (60). Δείτε εδώ την απόφαση με τον καθορισμό των εισακτέων.

– Οι υποψήφιοι/ες υποχρεούνται να υποβάλουν αυτοπροσώπως στο Αστυνομικό Τμήμα του τόπου κατοικίας ή διαμονής τους τα απαιτούμενα δικαιολογητικά μέχρι την ώρα 15.00 της 17-02-2023.

ΟΙ ΠΡΟΘΕΣΜΙΕΣ ΕΔΩ.

ΟΛΟΚΛΗΡΗ Η ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΔΩ.