Δημιουργία στρατολογικών πινάκων για τα αγόρια που γεννήθηκαν το 2005 (Α τάξη).

Οι κηδεμόνες των αγοριών που γεννήθηκαν το 2005 και είναι εγγεγραμμένοι στα μητρώα αρρένων του Δήμου Πατρέων και των τοπικών κοινοτήτων των δημοτικών ενοτήτων Βραχναιίκων, Μεσσάτιδος, Παραλίας και Ρίου, καλούνται από το Δήμο Πατρέων να συμπληρώσουν Υπεύθυνη Δήλωση με τα στοιχεία των μαθητών για την κατάρτιση στρατολογικών πινάκων. Οι δηλώσεις θα υποβληθούν στο Σχολείο μας και κατόπιν, περί τα τέλη Μαΐου, θα παραδοθούν στο Δήμο.

Οι κηδεμόνες των μαθητών μπορούν να εκτυπώσουν την Υπεύθυνη Δήλωση (η τρίτη σελίδα  εδώ), να τη συμπληρώσουν χειρόγραφα και να την υπογράψουν και κατόπιν να στείλουν μια σάρωσή της (pdf-scan) στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο του Σχολείου 2lyk-pat@sch.gr .

Εάν δεν υπάρχει τεχνικά αυτή η δυνατότητα, μπορούν, είτε να περάσουν από το Σχολείο για να συμπληρώσουν τη Δήλωση, είτε να περιμένουν μετά το άνοιγμα των Σχολείων, οπότε οι μαθητές θα την λάβουν εκτυπωμένη και θα μας την επιστρέψουν την επόμενη μέρα.