16-9-2020 – Ανακοίνωση προς τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών του 2ου ΓΕΛ Πάτρας

Μετά τις σημερινές εξελίξεις, ενημερώνουμε τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών, ότι χθες και σήμερα το Σχολείο μας προέβη στις εξής ενέργειες:

1. Ενημέρωσε όλους του αρμόδιους και εμπλεκόμενους φορείς (Δήμος Πατρέων, ΕΟΔΥ, Δν/της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Αχαΐας)
  2. Έγινε απολύμανση όλων των εξωτερικών και εσωτερικών χώρων σου Σχολείου, από ειδικά συνεργεία του Δήμου Πατρέων.

Σύμφωνα με τα σχετικά πρωτόκολλα και τις οδηγίες που λάβαμε από τις αρμόδιες αρχές στο Σχολείο μας από αύριο είναι υποχρεωτική η χρήση μάσκας σε όλους τους χώρους (εσωτερικούς και εξωτερικούς), καθώς και η τήρηση των μέγιστων δυνατών αποστάσεων, για τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς.