Ενημέρωση για τις ηλεκτρονικές εγγραφές που υποβλήθηκαν 28 και 29 Ιουνίου έως και την Τρίτη 30-06-20 και ώρα 08:30. – Παράταση έως και την Παρασκευή 03 Ιουλίου 2020 και ώρα 23:59

ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ/ΜΑΘΗΤΡΙΕΣ ΥΠΟΒΛΗΘΗΚΑΝ ΣΤΙΣ 28 ΚΑΙ 29 ΙΟΥΝΙΟΥ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΕΣ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΕΓΓΡΑΦΩΝ, ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΙΣ ΥΠΟΒΑΛΛΟΥΝ ΑΜΕΣΑ ΕΚ ΝΕΟΥ. ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΚΗΔΕΜΟΝΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΥΠΟΒΑΛΕΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΑΙΤΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΛΟΥΝ ΑΜΕΣΑ ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΟΤΙ Η ΣΕΛΙΔΑ https://e-eggrafes.minedu.gov.gr ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΗ ΕΩΣ 3-7-20 ΩΡΑ 23.59.

Συγκεκριμένα η ανακοίνωση έχει ως εξής:

«Λόγω τεχνικού προβλήματος που διαπιστώθηκε στην εφαρμογή e-eggrafes, κατά την προσπάθεια βελτίωσης απόκρισης του συστήματος, είναι απαραίτητο να υποβληθούν εκ νέου οι αιτήσεις που υποβλήθηκαν από την Κυριακή 28-06-20 και ώρα 00:01 έως και την Τρίτη 30-06-20 και ώρα 08:30».

Επιπλέον, δίνεται παράταση των Ηλεκτρονικών Αιτήσεων  Εγγραφής, Ανανέωσης εγγραφής και Μετεγγραφής σε ΓΕ.Λ. και ΕΠΑ.Λ. έως και την Παρασκευή  03 Ιουλίου 2020 και ώρα 23:59».

**************************************************************
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ