Ανανεώσεις εγγραφής

Σύμφωνα με την ιστοσελίδα e-eggrafes.minedu.gov.gr, “Από 22/6/2018 έως και 29/6/2018 θα μπορείτε να ενημερωθείτε μέσω της εφαρμογής για το αποτέλεσμα της δήλωσης προτίμησής σας χωρίς δυνατότητα τροποποίησης. Από 27/6/2018 έως και 29/6/2018 για όσους απορρίφθηκαν ή δεν έχουν υποβάλει Ηλεκτρονική Αίτηση εγγραφής για λόγους ανωτέρας βίας, θα υπάρχει δυνατότητα υποβολής Ηλεκτρονικής Αίτησης εγγραφής-Δήλωσης προτίμησης για τα ΓΕ.Λ. και ΕΠΑ.Λ. μέσω της εφαρμογής.”. Οι κηδεμόνες των μαθητών μπορούν να προσκομίζουν στο Σχολείο μας τις οριστικοποιημένες ηλεκτρονικές δηλώσεις μαζί με την υπεύθυνη δήλωση που τους έχει αποσταλεί και μια φωτοτυπία της αστυνομικής ταυτότητας του μαθητή -τριας, στο διάστημα από τις 25 έως και 29 Ιουνίου. Υπενθυμίζεται ότι την Παρασκευή 22 Ιουνίου το Σχολείο μας δεν θα εξυπηρετεί το κοινό, γιατί είναι εξεταστικό κέντρο του ειδικού μαθήματος των Αγγλικών για τις Πανελλαδικές Εξετάσεις του 2018.