Λογοτεχνία

ΨΗΦΙΟΠΟΙΗΜΕΝΑ ΒΙΒΛΙΑ Κ.Ν.Λ. ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ 2001

Για να “κατεβάσετε” ένα αρχείο, πατήστε αριστερό “κλικ” επάνω στο εξώφυλλό του.

Προσοχή: Ο όγκος των αρχείων είναι μεγάλος! Γι’ αυτό το λόγο επιλέξτε την αποθήκευσή τους τοπικά στον Η/Υ. Αφού “κατέβουν” και αποθηκευτούν στον Η/Υ μετά τα ανοίγετε κανονικά.

Τα αρχεία είναι σε μορφή PDF. Για να τα δείτε πρέπει να έχετε εγκατεστημένο το Acrobat PDF Reader. Σε περίπτωση που δεν το έχετε, κατεβάστε το από εδώ: PDF Reader

α/α βιβλίου στο Αρχείο Εξωφ. Βιβλίου Πληροφορίες Βιβλίου

118

Βουτιερίδης Π. Ηλίας, Έλατος Νώντας, Νεοελληνικά Αναγνώσματα διά την ΣΤ΄ τάξιν των Γυμνασίων , Μιχαήλ Σ. Ζηκάκης , Εν Αθήναις 1930.

Μέγεθος αρχείου: ~82ΜΒ

119

Ταμπακοπούλου Αρσινόη, Νεοελληνικά Αναγνώσματα διά την ΣΤ΄ τάξιν των Γυμνασίων , Α. Μ. Κοντομάρης, Αθήναι 1930.

Μέγεθος αρχείου: ~77ΜΒ

120

Σαρής Γ. Αλέξανδρος, Νεοελληνικά Αναγνώσματα διά τους μαθητάς της 6ης τάξεως των Γυμνασίων και Λυκείων, Ιωάννης Ν. Σιδέρης, Εν Αθήναις 1934(3).

Μέγεθος αρχείου: ~95ΜΒ

121

Βουτιερίδης Π. Ηλίας, Έλατος Νώντας, Νεοελληνικά Αναγνώσματα διά την ΣΤ΄ τάξιν των Γυμνασίων , Πέτρος Δημητράκος Α.Ε., Αθήναι 1938(3).

Μέγεθος αρχείου: ~77ΜΒ

122

Σαρής Γ. Αλέξανδρος, Νεοελληνικά Αναγνώσματα διά τους μαθητάς της ΣΤ΄ τάξεως των Γυμνασίων και Λυκείων, Ιωάννης Ν. Σιδέρης, Εν Αθήναις 1938(7).

Μέγεθος αρχείου: ~80ΜΒ

123

Κοντόπουλος Νικ., Καλαματιανός Γ., Νικολαϊδης Μελής κ.ά., Νεοελληνικά Αναγνώσματα διά την ΣΤ΄ τάξιν των Γυμνασίων παλαιού τύπου, Ο.Ε.Σ.Β., Εν Αθήναις 1940.

Μέγεθος αρχείου: ~52ΜΒ

124

Κοντόπουλος Νικ., Καλαματιανός Γ., Νικολαϊδης Μελής κ.ά., Νεοελληνικά Αναγνώσματα διά την ΣΤ΄ τάξιν των Γυμνασίων παλαιού τύπου, Ο.Ε.Σ.Β., Εν Αθήναις 1947.

Μέγεθος αρχείου: ~48ΜΒ

125

Κοντόπουλος Νικ., Παπακωνσταντίνου Θ., Νεοελληνικά Αναγνώσματα ΣΤ΄ Γυμνασίου, Ο.Ε.Σ.Β., Εν Αθήναις 1950.

Μέγεθος αρχείου: ~76ΜΒ

126

Καλαματιανός Γ., Λάγιος Η., Σταθοπούλου –Χριστοφελλή Μ., Νεοελληνικά Αναγνώσματα, ΣΤ΄ Γυμνασίου, Ο.Ε.Σ.Β., Εν Αθήναις 1957.

Μέγεθος αρχείου: ~88ΜΒ

127

Καλαματιανός Γ., Λάγιος Η., Σταθοπούλου –Χριστοφελλή Μ., Νεοελληνικά Αναγνώσματα, ΣΤ΄ Γυμνασίου, Ο.Ε.Δ.Β., Εν Αθήναις 1973(11).

Μέγεθος αρχείου: ~90ΜΒ

128

Καλαματιανός Γ., Λάγιος Η., Σταθοπούλου –Χριστοφελλή Μ., Νεοελληνικά Αναγνώσματα ΣΤ΄ Γυμνασίου, Ο.Ε.Δ.Β., Εν Αθήναις 1975(13).

Μέγεθος αρχείου: ~86ΜΒ

ΨΗΦΙΟΠΟΙΗΜΕΝΑ ΒΙΒΛΙΑ Κ.Ν.Λ. ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ 2001