Ανακοινώσεις

Το Κέντρο Εκπαιδευτικής και Συμβουλευτικής Υποστήριξης (Κ.Ε.Σ.Υ.) είναι η μετεξέλιξη του Κέντρου Διαφοροδιάγνωσης, Διάγνωσης και Υποστήριξης Ειδικών Εκπαιδευτικών Αναγκών

Yπεύθυνοι ΣΕΠ – κατανομή σχολείων
Κατανομή Σχολείων
(ΚΕ.Δ.Δ.Υ).

Συνάντηση εργασίας με τους Διευθυντές και τις Διευθύντριες Σχολικών Μονάδων»

Στο πλαίσιο των συνεργασιών του 2ου Περιφερειακού Κέντρου Εκπαιδευτικού Σχεδιασμού (2ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ.) Αττικής με τους Διευθυντές/ντριες των σχολικών μονάδων, οι Συντονιστές Εκπαιδευτικού Έργου (Σ.Ε.Ε.), κ.κ. Βενετία Μπαλτά, Ευτυχία Παπαχρίστου, Γεώργιος Ρούσσος και Χρυσούλα Σπυροπούλου διοργανώνουν συνάντηση εργασίας με τους Διευθυντές και τις Διευθύντριες των Σχολικών Μονάδων παιδαγωγικής τους ευθύνης με θέμα:
«Διασύνδεση Σχολικών μονάδων με τα Κέντρα Εκπαιδευτικής και
Συμβουλευτικής Υποστήριξης (Κ.Ε.Σ.Υ.)»
Εισηγητές :

Ι. Σεχίδης, Προϊστάμενος του 1ου Κ.Ε.Σ.Υ. Β΄ Αθήνας (Ν. Ιωνίας).
Μ. Χατζοπούλου, Προϊσταμένη του 2ου Κ.Ε.Σ.Υ. Β΄ Αθήνας (Αγ. Παρασκευής).
Η συνάντηση θα πραγματοποιηθεί τη ΔΕΥΤΕΡΑ 11 Φεβρουαρίου 2019, 12.00 – 14.00, στην αίθουσα εκδηλώσεων του 2ου ΕΠΑ.Λ. Χαλανδρίου, Έλλης 3, 15232, Χαλάνδρι.
       Οι Συντονιστές/στριες Εκπαιδευτικού Έργου
Βενετία Μπαλτά