Επιλογή Τουριστικών Πρακτορείων

Την Παρασκευή 14/02/2020  και ώρα 12:30 μμ., στο Γραφείο της Διευθύντριας του 2ου Γυμνασίου Βριλησσίων συνήλθε η Επιτροπή Αξιολόγησης των προσφορών των τουριστικών γραφείων, τα οποία -με κλειστή προσφορά-  εκδήλωσαν το ενδιαφέρον τους για την τριήμερη εκπαιδευτική εκδρομή που προγραμματίζουμε από 10/04/2020 έως 12/04/2020 στην Πάτρα.

Η Επιτροπή επιλογής του τουριστικού γραφείου αποτελείται από:

• Τη Διευθύντρια του σχολείου, κ. Φουσέκα
  • Τη συνοδό καθηγήτρια κ. Παράσχου, όπως ορίστηκε από τον Σύλλογο των διδασκόντων
  • Τη  συνοδό καθηγήτρια κ.  Αλεβίζου, όπως ορίστηκε από τον Σύλλογο των διδασκόντων
  • Την εκπρόσωπο του Συλλόγου Γονέων, κ. Νταγιάκου,
  • Τους εκπροσώπους του 15μελούς μαθητικού συμβουλίου, μαθήτρια Δημητρακοπούλου  και μαθητή Ζαφειρίου.

Οι προσφορές για τις παροχές, μετακινήσεις, ξενοδοχεία,          διατροφή, συνοδό και άλλες καλύψεις είναι παρόμοιες.

Αναλυτικά  είναι οι εξής:

1. @ Holidays (Απόλλωνος 4, Αθήνα), 169 € / άτομο
  2. Zorpidis Travel Services (Μητροπόλεως 5, Αθήνα) 162 € / άτομο
  3. Vllassopoulos Travel services ( Σταδίου 3, Αθληνα) 160€ / άτομο
  4. OnlineHolidays.gr ( Μαρίνου Αντύπα $2, Θεσσαλονίκη) 158€ / άτομο
  5. Manessistravel (Φιλελλήνων 4, Αθήνα), 150€ / άτομο

Μετά από ακριβή εξέταση και λεπτομερή ανάλυση όλων των στοιχείων των προσφορών, η Επιτροπή Αξιολόγησης αποφάσισε  την επιλογή του ταξιδιωτικού γραφείου Manessistravel, το οποίο προσέφερε τη χαμηλότερη τιμή έναντι όλων των άλλων γραφείων με ομοειδείς παροχές.

Για τυχόν ενστάσεις δίνεται προθεσμία τριών εργάσιμων ημερών από την ανάρτηση της απόφασης.

Η Επιτροπή Αξιολόγησης των προσφορών

Την Τετάρτη 19/02/2020  και ώρα 12:30 μμ., στο Γραφείο της Διευθύντριας του 2ου Γυμνασίου Βριλησσίων συνήλθε η Επιτροπή Αξιολόγησης των προσφορών των τουριστικών γραφείων, τα οποία -με κλειστή προσφορά-  εκδήλωσαν το ενδιαφέρον τους για την τριήμερη εκπαιδευτική εκδρομή που προγραμματίζουμε από 08/04/2020 έως 10/04/2020 στα Ιωάννινα.

Η Επιτροπή επιλογής του τουριστικού γραφείου αποτελείται από:

• Τη Διευθύντρια του σχολείου, κ. Φουσέκα
  • Τη συνοδό καθηγήτρια κ. Αυθεντοπούλου, όπως ορίστηκε από τον Σύλλογο των διδασκόντων
  • Τη  συνοδό καθηγήτρια κ.  Εργαζάκη, όπως ορίστηκε από τον Σύλλογο των διδασκόντων
  • Τους εκπροσώπους του Συλλόγου Γονέων, κ.  Νταγιάκο και κ. Γκίνη
  • Τους εκπροσώπους του 15μελούς μαθητικού συμβουλίου, μαθητές Καραγιάννη και  Γκαγκάρη.

Οι προσφορές για τις παροχές, μετακινήσεις,  ξενοδοχεία,         διατροφή, συνοδό  και άλλες καλύψεις είναι παρόμοιες.

Αναλυτικά  είναι οι εξής:

Vllassopoulos Travel services ( Σταδίου 3, Αθληνα) 165€ / άτομο

OnlineHolidays.gr ( Μαρίνου Αντύπα $2, Θεσσαλονίκη) 178€ / άτομο

Manessistravel (Φιλελλήνων 4, Αθήνα), 160€ / άτομο

Μετά από ακριβή εξέταση και λεπτομερή ανάλυση όλων των στοιχείων των προσφορών, η Επιτροπή Αξιολόγησης αποφάσισε  την επιλογή του ταξιδιωτικού γραφείου Manessistravel, το οποίο προσέφερε τη χαμηλότερη τιμή έναντι όλων των άλλων γραφείων με ομοειδείς  παροχές.

Η Επιτροπή Αξιολόγησης των προσφορών