Το 2ο Γυμνάσιο Βόλου στο διαγωνισμό του Ευρωπαϊκού Σχολικού Ραδιοφώνου (European School Radio)

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ

Το 2ο Γυμνάσιο Βόλου συμμετέχει φέτος για πρώτη χρονιά στο διαγωνισμό του Ευρωπαϊκού Σχολικού Ραδιοφώνου (European School Radio) «Κάν΄ το να ακουστεί 2018» με το τραγούδι του «Ποδηλατάδα στην παραλία του Βόλου». Οι μαθητές που συμμετέχουν στο Πολιτιστικό Πρόγραμμα «Το παρελθόν ως πηγή έμπνευσης και δημιουργίας» έγραψαν τους στίχους και το τραγούδησαν με πολύ κέφι! Ο διαγωνισμός προβλέπει και βραβείο κοινού ύστερα από ψηφοφορία, η οποία άρχισε στις 12 Φεβρουαρίου και θα διαρκέσει μέχρι και τις 16 Μαρτίου. Αξίζει να το ακούσετε και γιατί όχι να το ψηφίσετε!!! Η διαδικασία είναι απλή. Μπαίνετε στην ιστοσελίδα:

επιλέγετε «τραγούδια», ακούτε τη συμμετοχή μας «Ποδηλατάδα στην παραλία του Βόλου», νούμερο 39,  και στο τέλος πατάτε την καρδούλα. Εμείς τότε κερδίζουμε μία ψήφο που μας φέρνει πιο κοντά στη νίκη!!!