Τα Παιδιά Σώζουν Ζωές

Κάτω από: 2022-2023,Δραστηριότητες | 2ο ΗΜΕΡΗΣΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Τετάρτη, 18 Ιανουαρίου 2023 8:52 πμ |

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ KIDS SAVE LIVES WEBINAR

Την Τετάρτη 18/1/2023 οι μαθητές του σχολείου μας, συγκεντρώθηκαν στο θεατράκι του σχολείου μας για να παρακολουθήσουν τη  διαδικτυακή παρουσίαση  του εκπαιδευτικού Προγράμματος

«ΚΑΡΠΑ και Πρώτες Βοήθειες σε επείγουσες καταστάσεις»

Ο σύλλογος γονέων, γνωρίζοντας τις ικανότητες των παιδιών καθώς και τα γρήγορα ανακλαστικά τους, πρότειναν στο σχολείο και οργανώθηκε το σεμινάριο που υλοποιήθηκε από την  ανθρωπιστική οργάνωση KIDS SAVE LIVES σε συνεργασία με την Ελληνική Εταιρεία Επείγουσας Προνοσοκομειακής Φροντίδας (ΕΕΕΠΦ), προκειμένου να μάθουν πως μπορούν  να βοηθήσουν με τις γνώσεις τους  ανθρώπους, που  η ζωή τους μπορεί να βρίσκεται σε κίνδυνο.

Περιμένουμε με ανυπομονησία και την επίσκεψη των εθελοντών  στο σχολείο για την πρακτική  εκπαίδευση των μαθητών!