ΒΑΝΔΑΛΙΣΜΟΙ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ!

porta
                            ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ & ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ 2ου Γυμνασίου Παλλήνης.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
  Τα ξημερώματα της Κυριακής 11 Δεκεμβρίου, άγνωστοι, αφού μετέφεραν 2 πλαστικούς κάδους απορριμάτων στην κεντρική είσοδο του 2ου Γυμνασίου Παλλήνης, έβαλαν φωτιά στο περιεχόμενό τους, με αποτέλεσμα, την καταστροφή της κύριας εισόδου του κτιρίου αλλά και του χώρου εμπρός και πίσω από αυτήν.
Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων του σχολείου, επικοινώνησαν άμεσα με τη Δημοτική αρχή, η οποία δια του αρμόδιου εκπροσώπου της, κ. Λιακόπουλου Άγγελου, ανταποκρίθηκε άμεσα και δεσμεύθηκε για την αποκατάσταση των ζημιών.
Ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων του 2ου Γυμνασίου Παλλήνης, καταδικάζει ομόφωνα κάθε ενέργεια που δημιουργεί προβλήματα στη λειτουργία του σχολείου, θέτει εμπόδια στο εκπαιδευτικό έργο των καθηγητών και διαταράσσει την ομαλότητα της σχολικής ζωής.

το Διοικητικό Συμβούλιο

Οι μαθητές μας  έγραψαν……

p6 p1 p2 p3 p4 p5

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.