Xmas BAZAAR μαθητών

Στις 22 Δεκεμβρίου πραγματοποιήθηκε στον αίθριο χώρο του σχολείου μας Χριστουγεννιάτικο Bazaar με γλυκά και αλμυρά εδέσματα. Η δράση αυτή ήταν μια πρωτοβουλία των μαθητών της γ’ τάξης Γυμνασίου, οι οποίοι ανέλαβαν την οργάνωση και την υλοποίησή της! Μια δράση που προωθεί την συνεργασία μεταξύ των μαθητών, των μαθητών με τους εκπαιδευτικούς, αναπτύσσει την επιχειρηματικότητα, την πρωτοβουλία. Σε αυτή τους δράση συμμετείχαν με ενθουσιασμό όλοι οι μαθητές του σχολείου οι οποίοι αγόρασαν και δοκίμασαν τα υπέροχα εδέσματα που είχαν δημιουργήσει οι ίδιοι οι μαθητές σε συνεργασία με τις οικογένειές τους! Την γιορτινή αυτή ατμόσφαιρα πλαισίωσε η χορωδία του Α3 τμήματος με χριστουγεννιάτικα κάλαντα! Συγχαρητήρια στους μαθητές μας για την εξαιρετική τους πρωτοβουλία! Και του χρόνου λοιπόν!

Υπεύθυνοι δράσης: οι μαθητές της Γ’ Γυμνασίου

Η αφίσα με στιγμές από το Xmas bazaar
collage 3 2