Πρώτη θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ξιφασκίας στην Σπάθη.

Για άλλη μία φορά μας έκανε υπερήφανους ο μαθητής μας της Γ τάξης Κοντοειδής Παναγιώτης. Με χαρά είδαμε επίσης και το όνομα άλλου μαθητή μας του Νίκου Φραγκοζίδη που τώρα βρίσκεται στο Λύκειο.
Στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Εφήβων – Νεανίδων ξιφασκίας στην Σπάθη, που διεξήχθη στο ΟΑΚΑ στις 14-2-2016 , η ομάδα ξιφασκίας της ΑΕΚ που έχει προπονητή τον Θανάση Δελενίκα, ξεπέρασε τις προσδοκίες και κατάφερε να κατακτήσει τον τίτλο και στις δύο κατηγορίες των ομαδικών. Τα αγόρια του τμήματος, Νίκος Φραγκοζίδης, Παναγιώτης Κοντοειδής, Βασίλης Γιαννακόπουλος και Σταύρος Αλιφραγκής, κατάφεραν να κατακτήσουν για πρώτη φορά την πρώτη θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα. Πρώτη θέση και για τα κορίτσια της «Ένωσης», Θένια Ψωφάκη, Ασημίνα Γκιώνη, Λυδία Μποϊδάνη και Μαριζέτ Χουρί, κάνοντας τα 2/2 στα ομαδικά του Πανελληνίου πρωταθλήματος.
Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος των Καθηγητών του σχολείου εύχονται Καλή επιτυχία στους αγώνες των παιδιών και σε ανώτερα. Πολλά συγχαρητήρια για τις κατακτήσεις τους.

kon2