Χριστουγεννιάτικη γιορτή 2015

Μια ξεχωριστή Χριστουγεννιάτικη γιορτή πραγματοποιήθηκε την Τρίτη 23 Δεκεμβρίου το βράδι στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας παρουσία εκπροσώπων του Δήμου Ν.Φιλαδέλφειας καθώς και πολλών γονιών για να καμαρώσουν τα παιδιά τους.
Παράλληλα με το μήνυμα των Χριστουγέννων η παρουσίαση της γιορτής διανθίστηκε με την προβολή οπτικού και ακουστικού υλικού καθώς και με το θεατρικό δρώμενο “Χριστουγεννιάτικο ταξίδι στην Ευρώπη” (θεατροποιημένα Χριστουγεννιάτικα έθιμα Ευρωπαϊκών χωρών) και τέλος με τη θεατρική διασκευή ‘Τα Χριστούγεννα του Τεμπέλη’ (Αλ. Παπαδιαμάντη).
Επίσης από τη χορωδία του σχολείου ακούστηκαν το τροπάριο και οι καταβασίες των Χριστουγέννων με την καθοδήγηση της κας Σέλινα. Μετά το τέλος της γιορτής προσφέρθηκε κέρασμα από το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου.
Τη γιορτή επιμελήθηκαν και οργάνωσαν οι καθηγήτριες κ. Σάρκου Αικατερίνη και κ. Γιαννοπούλου Αναστασία.