Δημοσιεύθηκε στην Ανακοινώσεις, Θέματα: Διαλέξτε ή Προτείνετε!, Κάνουμε Εργασίες

Θέματα εργασιών και οδηγίες

Ο κάθε μαθητής να συνδεθεί με τα στοιχεία του μαθητικού του λογαριασμού και στην συζήτηση “Θέματα Εργασιών” στην ομάδα μας,  να καταχωρίσει τον αριθμό και τον τίτλο του θέματός του.

Για να φτιάξετε την εργασία σας συμβουλευτείτε τα παρακάτω:

1. Το βιβλίο μας ή / και άλλα βιβλία, εγκυκλοπαίδειες
  2. Αναζήτηση στο διαδίκτυο
  3. Τα προηγούμενα ιστολόγια του μαθήματος εδώ και εδώ
  4. Στην Ηλεκτρονική μας Τάξη και στα βιβλία ύλης των τάξεων θα βρείτε διαφάνειες, βίντεο κτλ που μπουρούν να σας βοηθήσουν.
  5. Στο “επιμελημένο” θέμα “Informatics Technology in Education” όπου μπορείτε να διαλέξετε κάποιο σχετικό tag και να δείτε όλα τα σχετικά άρθρα.

Αφού συγκεντρώσετε τις πληροφορίες που θέλετε, γράψτε το κείμενό σας σε κειμενογράφο και δημοσιεύστε το στο σχετικό θέμα στην ομάδα μας. Επίσης μπορείτε να καταθέσετε χειρόγραφη εργασία ή εκτυπωμένη ή σε flash memory, cd, dvd, ή να την στείλετε με e-mail. Το εργαστήριο είναι στη διάθεσή σας για να δουλέψετε την εργασία σας.

Διορθώσεις, βελτιώσεις, εικόνες κτλ.. θα γίνουν κατόπιν.

Η υποβολή των εργασιών να γίνει ως την λήξη του 2ου τριμήνου δηλ  29/2/2012.