2ο Γυμνάσιο Μυτιλήνης

Ντοκιμαντέρ:  «Ιστορία του σχολείου  μας»

VIDEO «το σχολείο από ψηλά»
  • Υπεύθυνος ιστολογίου: Στρατής Δουμούζης

• επισκεψιμότητα

• Σαν σήμερα

1. 15/10/1837: Ιδρύεται η Σχολή Καλών Τεχνών των Αθηνών («Σχολείο των Τεχνών»).
      Επίσημη ιστοσελίδα με πληροφορίες, ανακοινώσεις και δραστηριότητες σχετικά με τη Σχολή Καλών Τεχνών: http://www.asfa.gr/
  • Translate

• Κατηγορίες

• Πρόσφατα άρθρα

• Σκακιστική άσκηση

Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων

ΠΡΟΕΔΡΟΣ:  Τελωνιάτη Αθηνά

ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ:  Τσιντώτα-Ψωμάρα Αναστασία

ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ:  Επαμεινώνδα-Καζάζη Παρασκευή

ΕΙΔΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ:  Φύκιας Παναγιώτης

ΤΑΜΙΑΣ:  Κυριακέλλη Μυρσίνη

ΜΕΛΟΣ:  Ιωαννίδου-Κόκκινου Ειρήνη

ΜΕΛΟΣ:  Παπαδοπούλου Αγγελική.

2 Σχόλια στο “Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων”

1.   2o Γυμνάσιο Μυτιλήνης είπε:

ευχαριστούμε

2.   βετσικας γρηγοριος είπε:

Από τους μαθητές και τον Σύλλογο Ραδιοερασιτεχνών Θράκης (έδρα Κομοτηνή) αλλά και τον κ. Αχιλλέα Γιαγκίνη SV7APQ που είναι ο συντονιστής της ομάδας σχεδιάσθηκε, προγραμματίσθηκε και θα πραγματοποιηθεί την 16/2/2017 και ώρα 11:49 > 12:00 (ώρα Ελλάδος) συνομιλία 18 μαθητών της Β’ και Γ’ Γυμνασίου με ένα αστροναύτη του Διεθνούς Διαστημικού Σταθμού (ISS) που θα ταξιδεύει εκείνη τη στιγμή πάνω από «αστρονομικό ορίζοντα της Κομοτηνής».
    Το σήμα του ISS θα ακουσθεί σαν…. India Sierra Sierra(ISS) …..στην αίθουσα του σχολείου..Rx > 437.525 MHz…SV3CIX…73s.!!!
    Λογω προβληματων στον διεθνη διαστημικο σταθμο η προγραμματισμενη για τις 16 Φεβρουαριου επικοινωνια αναβαλλεται για τον Μαρτιο σε ημερομηνια που θα καθοριστει τις επομενες ημερες……SV3CIX…73s.!!!