Αγαπητοί μαθητές και αγαπητοί γονείς

θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι τη Δευτέρα, 30/3/2020 ξεκινούν τα μαθήματα της Ασύγχρονης Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευσης στο σχολείο μας.

Παρακαλούμε να διαβάσετε με προσοχή και μέχρι τέλους τις οδηγίες που ακολουθούν για το πως οι μαθητές θα κάνουν εγγραφή στα μαθήματα (πατήστε το λινκ που ακολουθεί):

Οδηγίες προς τους μαθητές

Αφού διαβάσετε με προσοχή τις οδηγίες που προηγήθηκαν, ανοίξτε και το επόμενο αρχείο με τα ονόματα των εκπαιδευτικών του σχολείου μας όπου θα βρείτε ποια πλατφόρμα (η-τάξη ή e-me) έχει επιλέξει ο κάθε καθηγητής (πατήστε το λινκ που ακολουθεί):

ΠΛΑΤΦΟΡΜΕΣ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ-ΤΕΛΙΚΟ

Επισημάνσεις

Οι μαθητές του Γ3 που έκαναν Αρχαία από πρωτότυπο με την κ. Καϊάφα θα γραφτούν στο μάθημα των Αρχαίων της κ. Ζωνάκη. Για τα μαθήματα Νεοελληνική Γλώσσα και Ελένη θα γραφτούν κανονικά στα αντίστοιχα μαθήματα της κ. Καϊάφα.

Οι μαθητές του Α1/Α2 που έκαναν Γερμανικά με την κ. Παπαδάκη θα γραφτούν στο μάθημα Γερμανικά της κ. Παπαδοπούλου.

Οι μαθητές του Α2 που έκαναν Γυμναστική με την κ. Βαλοτάσιου θα γραφτούν στο μάθημα Γυμναστικής με την κ. Μπαλοδήμου.

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων εύχονται σε όλους τους μαθητές μας και στις οικογένειές τους υγεία.

6 σχόλια στο “Οδηγίες για την εγγραφή των μαθητών στην Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευση”
  1. Ο/Η Στυλιανή Παναγιωτάκη λέει:

Καλημέρα σας! Δεν βλεπω link για να ανοιξουν οι λιστες.
    Τι πρέπει να κανουμε?

2. Δεν βρισκω τα link με τους καθηγητες

3. Ο/Η Κατσιμπερη Γιωτα λέει:

• Όσοι καθηγητές κάνουν μάθημα στην πλατφόρμα η-τάξη δεν χρειάζεται κάποιο λινκ. Δείτε και το βίντεο για το πως γράφεται ο μαθητής στην η-τάξη.Το λινκ χρειάζεται μόνο για τους καθηγητές που δουλεύουν στην πλατφόρμα e-me. Εκεί θα βρείτε δίπλα στο όνομά τους το link και θα ακολουθήσετε τις οδηγίες

4.