Αγαπητοί γονείς,

σας ενημερώνουμε ότι το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων ανακοίνωσε τη διεξαγωγή ενισχυτικής διδασκαλίας για τη σχολική χρονιά 2019-20120. Η Ενισχυτική Διδασκαλία για τους μαθητές του Γυμνασίου περιλαμβάνει τα μαθήματα: Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Μαθηματικά, Φυσική, Αγγλικά  (για Α’ Γυμνασίου) και Χημεία (όλα τα μαθήματα για Β’ και Γ’ Γυμνασίου). Οι μαθητές μπορούν να επιλέξουν από ένα (01) μάθημα μέχρι και όλα.

Οι γονείς καλούνται να υπογράψουν υπεύθυνη δήλωση για τα μαθήματα που θα παρακολουθήσουν τα παιδιά τους στην Ενισχυτική Διδασκαλία.

Η δήλωση του γονέα είναι δεσμευτική. Δεν γνωρίζουμε όμως ακόμη ούτε σε ποιο σχολείο της περιοχής θα γίνονται τα μαθήματα, ούτε και το ακριβές ωράριο (ποια μαθήματα θα γίνονται ποιες μέρες και ώρες).

Οι γονείς που επιθυμούν να συμμετέχουν τα παιδιά τους στην ενισχυτική διδασκαλία παρακαλούνται να προσέλθουν στο σχολείο για να συμπληρώσουν τη δήλωση το αργότερο μέχρι την Παρασκευή, 18 Οκτωβρίου 2019.

Μπορείτε να κατεβάσετε την Υπεύθυνη Δήλωση από τον υπερσύνδεσμο που ακολουθεί:

Υπεύθυνη δήλωση ενισχυτικής