Ιαν 19

Επείγουσα ενημέρωση

Κάτω από (Aνακοινώσεις) από στις 13-01-2019

Παρακαλούμε τους γονείς-κηδεμόνες και τους μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας, εφόσον τα σχολεία θα λειτουργήσουν την Τρίτη 15/1/2019, να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί τόσο κατά την πρωινή τους προσέλευση στο σχολείο όσο και κατά την αποχώρησή τους μετά τη λήξη του ωραρίου από το σχολείο για την αποφυγή κάποιου ατυχήματος, γιατί ο αύλειος χώρος και τα πεζοδρόμια γύρω από αυτόν είναι παγωμένα λόγω της πρόσφατης έντονης χιονόπτωσης και του παγετού. Παρά την έγκαιρη ειδοποίηση προς το Δήμο (τηλεφωνική και έντυπη) δεν υπήρξε εφικτός ο αποχιονισμός τους. Το αλάτι που ρίξαμε και έναν διάδρομο που ανοίξαμε στην αυλή σπάζοντας τον πάγο, ελάχιστα βελτίωσαν την κατάσταση.

Σας ενημερώνουμε επίσης ότι μέχρι να εξασφαλιστούν καλύτερες συνθήκες στον αύλειο χώρο της σχολικής μας μονάδας, θα γίνουν αυστηρές συστάσεις στους/στις μαθητές/τριες ότι η πρόσβαση εκεί δεν θα επιτρέπεται για τη δική τους ασφάλεια και τα διαλείμματα θα γίνονται στους εσωτερικούς χώρους.

Ελπίζοντας στη συνεργασία όλων, σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.

Από τη Διεύθυνση του 2ου Γυμνασίου Κοζάνης