Ιούν 09

Σύλλογος Γονέων&Κηδεμόνων

Κάτω από (Aνακοινώσεις) από στις 11-06-2009

Το σχολείο μας όπως όλα τα σχολεία στην Ελλάδα, έχει αναπτύξει μια ουσιαστική και αποτελεσματική συνεργασία με το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων. Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων με ευαισθησία και δυναμισμό συμβάλλει στη δημιουργία των αναγκαίων προϋποθέσεων για την εξασφάλιση ενός καλού κλίματος για μάθηση στο σχολείο, συμμετέχει στις εκδηλώσεις του σχολείου και καταθέτει τις δικές του προτάσεις για τη βελτίωση των συνθηκών διδασκαλίας. Είναι κοντά στα παιδιά προσπαθώντας με κάθε τρόπο να ενισχύσει τις διάφορες πρωτοβουλίες τους και στέκεται αρωγός σε κάθε προσπάθεια ποιοτικής αναβάθμισης του εξοπλισμού του σχολείου.

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων εκπροσωπείται από τους:

ΠΡΟΕΔΡΟΣ: Χάρης Αλεξιάδης

ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: Αντώνης Αμπελάς

ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: Γιώργος Σαββίδης

ΤΑΜΙΑΣ: Κατερίνα Βάμβα

ΜΕΛΗ: Ευγενία Φωτιάδου ,Έφη Γιαλαμά ,Κώστας Σπινθηρόπουλος ,Περιστέρα Μπόμπα ,Χριστίνα Νάκου

Το σχολείο μας αναγνωρίζοντας τη ζωτική σημασία της επικοινωνίας μεταξύ σχολείου και κηδεμόνων έχει καθιερώσει ώρες συνάντησης των κηδεμόνων με τους καθηγητές για ανταλλαγή απόψεων για την πρόοδο των παιδιών μία μέρα τη βδομάδα, που ορίζεται κάθε χρόνο από το σχολείο.

Μπορείτε να επικοινωνήσετε με το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων στη διεύθυνση mail του σχολείου.