Σύλλογος γονέων-κηδεμόνων

Το σχολείο μας όπως όλα τα σχολεία στην Ελλάδα, έχει αναπτύξει μια ουσιαστική και αποτελεσματική συνεργασία με το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων. Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων με ευαισθησία και δυναμισμό συμβάλλει στη δημιουργία των αναγκαίων προϋποθέσεων για την εξασφάλιση ενός καλού κλίματος για μάθηση στο σχολείο, συμμετέχει στις εκδηλώσεις του σχολείου και καταθέτει τις δικές του προτάσεις για τη βελτίωση των συνθηκών διδασκαλίας. Είναι κοντά στα παιδιά προσπαθώντας με κάθε τρόπο να ενισχύσει τις διάφορες πρωτοβουλίες τους και στέκεται αρωγός σε κάθε προσπάθεια ποιοτικής αναβάθμισης του εξοπλισμού του σχολείου.

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων εκπροσωπείται για τη διετία 2017-2018 από τους:

Μεχτερίδης Χαράλαμπος (Πρόεδρος)

Κωτσίδου-Μυλωνά Εριφύλη (Αντιπρόεδρος)

Τσικοπούλου Ευαγγελία (Γραμματέας)

Σαμαρά Ελένη (Ταμίας)

Φούσα Αφροδίτη (Μέλος)

Ελισαίου Σούλα (Μέλος)

Κωτούλα Μαρία (Αναπλ. Μέλος)

Το σχολείο μας αναγνωρίζοντας τη ζωτική σημασία της επικοινωνίας μεταξύ σχολείου και κηδεμόνων έχει καθιερώσει ώρες συνάντησης των κηδεμόνων με τους καθηγητές για ανταλλαγή απόψεων για την πρόοδο των παιδιών μία μέρα τη βδομάδα, που ορίζεται κάθε χρόνο από το σχολείο. Στα πλαίσια της έγκυρης και υπεύθυνης ενημέρωσης το σχολείο μας οργανώνει κάθε χρόνο ειδική ενημερωτική συνάντηση με τους κηδεμόνες των μαθητών της Α’ τάξης με στόχο την ομαλή ένταξη των μαθητών στη Γυμνασιακή εκπαίδευση.

Μπορείτε να επικοινωνήσετε με το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων στη διεύθυνση mail του σχολείου.