Αποχαιρετούμε με πόνο ψυχής τον αγαπημένο μας συνάδελφο και φίλο Χρήστο Ρουμελιώτη που έφυγε αφήνοντας ένα τεράστιο κενό στη ζωή των οικείων του.

Ήταν ένας καλός οικογενειάρχης, άξιος και δραστήριος συνάδελφος που με την ευγένεια, το ήθος του, το χιούμορ του, κέρδισε επάξια μια θέση στη καρδιά όλων μας: μαθητών, γονέων και συναδέλφων. Μέσω των δράσεων που συχνά αναλάμβανε επεδίωκε να ανοίξει τους πνευματικούς ορίζοντες των μαθητών του.

Σύσσωμος ο Σύλλογος Διδασκόντων του 2ου Γυμνασίου Κορίνθου εκφράζει την οδύνη και τη συμπαράσταση του στην σύζυγο του, φίλη και συνάδελφο μας, Δήμητρα Παραδείση, στα παιδιά του και στους οικείους του.

Μπορεί να είναι εικόνα ένα ή περισσότερα άτομα και κείμενο που λέει "Καλό Ταξίδι Καλό Παράδεισο"

Καλό σου ταξίδι, φίλε μας Χρήστο!

Καλό Παράδεισο! Ο Θεός να αναπαύσει την ψυχή σου.