Αξιολόγηση προσφορών για το εκπαιδευτικό ταξίδι στις Σκανδιναβικές πρωτεύουσες

Σήμερα Δευτέρα 26 Νοεμβρίου 2018 και ώρα 13:30, συνεδρίασε στο γραφείο του Δ/ντή του 2ου Γυμνασίου Κορίνθου η επιτροπή αξιολόγησης προσφορών για το εκπαιδευτικό ταξίδι στη Σκανδιναβία το οποίο οργανώνεται σε συνεργασία με το 2ο Λύκειο Κορίνθου, αποτελούμενη από την πλευρά του 2ου Γυμνασίου από: α) τον κ. Παρασκευόπουλο Κων/νο, Δ/ντη του 2ου Γ/σίου Κορίνθου, ως πρόεδρο β) τους συνοδούς καθηγητές του 2ου Γυμνασίου κ. Ρουμελιώτη Χρήστο και κ. Παραδείση Δήμητρα γ) την κ. Σκάζα Σοφία, αντιπρόεδρο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων και τη μαθήτρια Βύρλα Ασημίνα, πρόεδρο του 15μελούς του 2ου Γυμνασίου Κορίνθου και  από την πλευρά του 2ου Λυκείου Κορίνθου από α)  τον κ. Καρκαντζάκο Παναγιώτη, Δ/ντή του 2ου Λυκείου Κορίνθου, β) τις συνοδούς καθηγήτριες του 2ου Λυκείου Κορίνθου, κ. Τέσση Αγγελική και κ. Σκάζα Σοφία γ) τους μαθητές Κατωπόδη Κων/νο και Σκούρτη Παν/τη πρόεδρο και αντιπρόεδρο αντίστοιχα του 15μελούς του 2ου Λυκείου Κορίνθου. Η επιτροπή άνοιξε και αξιολόγησε τις προσφορές από τα τουριστικά γραφεία, σχετικά με το προαναφερθέν ταξίδι το οποίο προγραμματίζεται να πραγματοποιηθεί αεροπορικώς από 04/04/2019 – 10/04/2019.

Οι προσφορές που κατατέθηκαν αφορούσαν τα εξής:

50 συμμετέχοντες μαθητές και 6 συνοδοί εκπαιδευτικοί (δωρεάν)

• Πτήσεις με Aegean: Αθήνα – Κοπεγχάγη και Στοκχόλμη – Αθήνα με αποσκευή 23 κ.
  • Μεταφορά με πούλμαν όπως και όπου αναγράφεται στην προκήρυξη
  • Μεταφορά με πλοίο από Κοπεγχάγη – Όσλο σε 4κλινες καμπίνες (μία διανυκτέρευση)
  • Διανυκτερεύσεις (πέντε) σε ξενοδοχεία με πρωινό όπως ζητείται στην προκύρηξη
  • Ασφάλεια Αστικής Ευθύνης και ιατροφαρμακευτική ασφάλεια

Οι προσφορές που κατατέθηκαν είναι οι εξής:

1. ILLUSION HOLIDAYS :  620 ευρώ / μαθητή

Ξενοδοχεία: Urban House Copenhagen

Saga Poshtel Oslo Central

Generator Stockholm

1. IQ HOLIDAYS: 669 ευρώ / μαθητή

Ξενοδοχεία: Danhostel Copenhagen City

Anker Hostel Apartment – Oslo

Hotel Metro Stockholn

1. VLASSOPOULOS TRAVEL SERVICES: 688 ευρώ / μαθητή

Ξενοδοχεία: Saga Hotel – Copenhagen

Saga Poshtel Oslo Central

Metro Hotel Stockholm AB

1. NORDIC EXPERTS LTD: 730 ευρώ / μαθητή

Ξενοδοχεία: Cabinn Express – Copenhagen

Anker Hostel – Oslo

Generator Hostel – Stockholm

1. COSMORAMA: 745 ευρώ / μαθητή

Ξενοδοχεία: Generator Copenhagen

Comfort Borsparken – Oslo

Generator Stockholm

1. SUNFLIGHT: 690 ευρώ / μαθητή + 15 ευρώ Ασφάλεια ιατροφαρμακευτική / άτομο + 15 ευρώ / άτομο για κάθε free συμμετοχή

Πτήσεις με AEGEAN  από Αθήνα – Κοπεγχάγη και από Στοκχόλμη – Αθήνα και

πτήσεις  από Κοπεγχάγη – Όσλο και από Όσλο – Στοκχόλμη.

Σε όλες τις πτήσεις  μόνο με χειραποσκευή.

Ξενοδοχεία χωρίς πρωινό.

Ξενοδοχεία:  Κοπεγχάγη: Danhostel Copenhagen City

Urban House Copenhagen by Meiningen

Cabinn Hotel

Όσλο:         Anker Hostel

City Box Hotel

Στοκχόλμη: Genarator Stockholm

Best Western

Μετά την αξιολόγηση των προσφορών από την επιτροπή, επιλέχθηκε το Ταξιδιωτικό Γραφείο ILLUSION HOLIDAYS, με κριτήριο την οικονομικότερη προσφορά σύμφωνα με τις προϋποθέσεις της προκήρυξης.

Η ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ