Η εκδήλωση του σχολείου μας για την επέτειο της εξέγερσης του Πολυτεχνείου πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 17 Νοέμβρη 2022 με επιτυχία.  Μέσα από κείμενα, ποιήματα, δρώμενα, τραγούδια και βίντεο παρουσίασαν το χρονικό της δικτατορίας από την 21η  Απριλίου 1967, ημέρα κατάλυσης της δημοκρατίας, έως τον ξεσηκωμό των φοιτητών με τα γεγονότα του Πολυτεχνείου το Νοέμβρη του 1973 αλλά και την κατάρρευση της δικτατορίας και της Κύπρου στις 24 Ιουλίου του 1974.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες μας τίμησαν με τον δικό τους μοναδικό τρόπο την εκδήλωση και συγκίνησαν με το εξαιρετικό αποτέλεσμα. Τους αξίζουν πολλά συγχαρητήρια.

Ακολουθεί ένα μικρό δείγμα από την εκδήλωση του σχολείου μας:

Ευχαριστούμε πολύ την εταιρία «Soleist Sound» και τον κ. Σπύρο Τσιέλο για την τεχνική υποστήριξη της εκδήλωσης μας.