Σήμερα Δευτέρα 12 Απριλίου 2022 και ώρα 13:00, συνεδρίασε στο γραφείο του Διευθυντή του 2ου Γυμνασίου Κορίνθου η επιτροπή αξιολόγησης προσφορών για τις εκπαιδευτικές επισκέψεις στο πλαίσιο του αναλυτικού προγράμματος , η οποία άνοιξε και αξιολόγησε τις προσφορές από τα τουριστικά γραφεία σχετικά με την τριήμερη μετακίνηση – εκδρομή 63 μαθητών και 4 συνοδών εκπαιδευτικών του σχολείου μας, στο διάστημα από 11 Μαΐου 2022 έως 13 Μαΐου 2022 στα Ιωάννινα.

Οι προσφορές που κατατέθηκαν είναι οι εξής:

Alkyonis Travel:

• Epirus Palace 4*: 125+ φόρος διαμονής ανά άτομο.
  • Palladion Hotel : 88€ + φόρος διαμονής ανά άτομο.
  • Alexios Hotel : 88€ + φόρος διαμονής ανά άτομο.
  • Byzantio Hotel : 85€ + φόρος διαμονής ανά άτομο.

Biskos Travel:

• Alexios Hotel 3*: 98€ (περιλαμβάνεται ο φόρος διαμονής)
  • Essence Hotel 4*: 111€ ανά άτομο (περιλαμβάνεται ο φόρος διαμονής)

Connection Travel:

• Palladion Hotel 3*: 119€ + φόρος διαμονής ανά άτομο.
  • Ellopia Poin Hotel 3*: 129€ + φόρος διαμονής ανά άτομο.

Love Your Holidays:

• Alexios Hotel 3*: 95+ φόρος διαμονής ανά άτομο.

Mantas Travel:

• Palladion Hotel 3*: 92€ + φόρος διαμονής ανά άτομο.
  • Alexios Hotel 3*: 90+ φόρος διαμονής ανά άτομο.

Mardikis on the Road:

• Alexios Hotel 3*: 90€ – δύο λεωφορεία 53 θέσεων (περιλαμβάνεται ο φόρος διαμονής).
  • Alexios Hotel 3*: 85ένα λεωφορείο 53 θέσεων και ένα 21 (περιλαμβάνεται ο φόρος διαμονής).

Μετά την αξιολόγηση επιλέχθηκε το τουριστικό γραφείο Alkyonis Travel στο ξενοδοχείο Hotel Alexios 3*, με κριτήριο την οικονομικότερη προσφορά και σύμφωνα με τις προϋποθέσεις της προκήρυξης.