Προμήθεια Self Test:

Οι μαθητές, εμβολιασμένοι και μη, θα προμηθεύονται από την Τετάρτη 5 Ιανουαρίου ως και το Σάββατο 8 Ιανουαρίου, πέντε (5) δωρεάν αυτοδιαγνωστικά (self) τεστ από τα φαρμακεία, προκειμένου να καλύψουν τις ανάγκες ελέγχου των δυο πρώτων εβδομάδων επαναλειτουργίας των σχολείων, δηλαδή από 10 Ιανουαρίου έως και 21 Ιανουαρίου 2022.

ΜΑΘΗΤΕΣ (είσοδος στο σχολείο):

* Την εβδομάδα 10-14/01/2022 προσέρχονται στις σχολικές μονάδες όλοι οι μαθητές (εμβολιασμένοι / πιστοποιητικό νόσησης / μη εμβολιασμένοι) με self test.

Συνολικά έχουν τρία 3 self test:

1. Το πρώτο self-test διενεργείται την Κυριακή 09/01 για να εισέλθουν στις τάξεις τους τη Δευτέρα 10/01.
  2. Το δεύτερο self-test  διενεργείται την Δευτέρα απόγευμα 10/01 για να εισέλθουν στις τάξεις τους την Τρίτη 11/01.
  3. Το τρίτο self-test διενεργείται την Πέμπτη απόγευμα 13/01 για να εισέλθουν στις τάξεις τους την Παρασκευή 14/01 και ισχύει και για την είσοδο στο σχολείο την Δευτέρα 17/01.

* Τη δεύτερη εβδομάδα (17-21/01/2022) πραγματοποιούνται τα δύο self-test, όπως ίσχυαν οι οδηγίες πριν από τις εορτές,  δηλαδή διενεργούν το self-test τη Δευτέρα και την Πέμπτη απόγευμα ώστε να πραγματοποιηθεί ο έλεγχος Τρίτη και Παρασκευή.

Όλοι οι μαθητές/τριες  δηλώνουν τα αποτελέσματα του self-test στο edupass

Επίσης παρακαλούνται οι γονείς και κηδεμόνες να ενημερώνουν άμεσα το σχολείο σε περίπτωση θετικού αποτελέσματος.