ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ

Σήμερα Δευτέρα 27 Ιανουαρίου 2020 και ώρα 13:00 π.μ, συνεδρίασε στο γραφείο του Δ/ντή του 2ου Γυμνασίου Κορίνθου η επιτροπή αξιολόγησης προσφορών για το εκπαιδευτικό ταξίδι στην ΚΡΗΤΗ, αποτελούμενη από α) τον κ. Παρασκευόπουλο Κων/νο, Δ/ντή του 2ου Γυμνασίου, ως πρόεδρο και συνοδό, β) την κ. Παραδείση Δήμητρα εκπαιδευτικό – συνοδό, γ) την κ. Σκάζα Σοφία, εκπρόσωπο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, δ) τον Καλέμι Τζουλιάνο, εκπρόσωπο του 15μελούς συμβουλίου των μαθητών.

Η Επιτροπή άνοιξε και αξιολόγησε τις προσφορές από τα τουριστικά γραφεία σχετικά με το προαναφερθέν ταξίδι το οποίο προγραμματίζεται να πραγματοποιηθεί ακτοπλοϊκώς από 21/02/2020 μέχρι 25/02/2020, σύμφωνα με την εγκύκλιο του Υπ. Παιδείας 33120/ΓΔ4/28-2-2017 (ΦΕΚ Β΄681).

Οι προσφορές που κατατέθηκαν αφορούσαν τα εξής:

29 συμμετέχοντες μαθητές και 3 συνοδοί εκπαιδευτικοί

– Μεταφορές με πούλμαν όπως αναγράφεται στην Προκήρυξη

– Ακτοπλοϊκά εισιτήρια σε καμπίνες

– Τρεις (3) διανυκτερεύσεις με ημιδιατροφή, όπως ζητείται στην προκήρυξη

– Ασφάλεια Αστικής Ευθύνης και Ιατροφαρμακευτική ασφάλεια

Οι προσφορές που κατατέθηκαν είναι οι εξής:

1. CONNECTION

α. Porto Platanias village 4*  209 ευρώ / μαθητή

β. Kydon The Heart City Hotel 4*  289 ευρώ / μαθητή

γ. Civitel Akali hotel 4*  249 ευρώ / μαθητή

δ. Iolida Beach Hotel  4*  199 ευρώ / μαθητή

ε. Creta Palm 4*  249 ευρώ  / μαθητή

στ. Sirios Village  Hotel  4*  199 ευρώ  / μαθητή

ζ. Bella Pais  Hotel  4*  199 ευρώ  / μαθητή

1. ILLUSION holidays 235 ευρώ / μαθητή

GALINI SEA VIEW HOTEL 5*

1. ALKYONIS

α. Kydon The Heart City Hotel 3*  345 ευρώ / μαθητή

β. Civitel Akali hotel 3*  270 ευρώ / μαθητή

γ. Arcadi  Hotel 3*   252 ευρώ / μαθητή

1. LOVE YOUR HOLIDAYS

Α. Arcadi  Hotel 3*   257 ευρώ / μαθητή

Η προσφορά του τουριστικού γραφείου CONNECTION απορρίφθηκε διότι τα ξενοδοχεία Porto Platanias village 4* , 209 ευρώ / μαθητή,  Iolida Beach Hotel  4*  199 ευρώ / μαθητή, Sirios Village  Hotel  4*  199 ευρώ  / μαθητή, διαπιστώθηκε – κατόπιν επικοινωνίας του Σχολείου με τη Δ/νση των προαναφερθέντων ξενοδοχείων – ότι  δε λειτουργούν κατά το χρονικό διάστημα της πραγματοποίησης του εκπαιδευτικού ταξιδιού 22 – 25/2/2020.

Μετά την αξιολόγηση των προσφορών από την επιτροπή, επιλέχθηκε το ταξιδιωτικό γραφείο

ILLUSION holidays, με κριτήριο την οικονομικότερη προσφορά σύμφωνα με τις απαιτήσεις της προκήρυξης.

Ο Δ/ντής

Παρασκευόπουλος    Κων/νος