Αξιολόγηση προσφορών για το εκπαιδευτικo ταξίδι στην ΕΛΒΕΤΙΑ – ΓΑΛΛΙΑ

Σήμερα Παρασκευή 1 Νοεμβρίου 2019 και ώρα 10:00 π.μ, συνεδρίασε στο γραφείο του Δ/ντή του 2ου Γυμνασίου Κορίνθου η επιτροπή αξιολόγησης προσφορών για το εκπαιδευτικό ταξίδι στην Ελβετία- Γαλλία, αποτελούμενη από: α) τον κ. Παρασκευόπουλο Κων/νο, Δ/ντή του 2ου Γυμνασίου, ως πρόεδρο β) την κ. Παραδείση Δήμητρα εκπαιδευτικό – συνοδό γ) τον κ. Πουλίτση Ευστάθιο, πρόεδρο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, δ) την κ. Κάπη Παναγιώτα, γραμματέα του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων ε) την Κατσούρη Μαριάννα, εκπρόσωπο του 15μελούς συμβουλίου των μαθητών.

Η επιτροπή άνοιξε και αξιολόγησε τις προσφορές από τα τουριστικά γραφεία, σχετικά με το προαναφερθέν ταξίδι το οποίο προγραμματίζεται να πραγματοποιηθεί αεροπορικώς από 04/04/2020 – 10/04/2020, σύμφωνα με την εγκύκλιο του Υπ. Παιδείας 33120/ΓΔ4/28-2-2017 (ΦΕΚ Β’ 681).

Οι προσφορές που κατατέθηκαν αφορούσαν τα εξής:

50 συμμετέχοντες μαθητές και 4 συνοδοί εκπαιδευτικοί (δωρεάν)

• Πτήσεις Αθήνα – Ζυρίχη και Γενεύη – Αθήνα
  • Μεταφορά με πούλμαν όπως αναγράφεται στην προκήρυξη
  • Διανυκτερεύσεις (έξι) με πρωινό όπως ζητείται στην προκήρυξη
  • Ασφάλεια Αστικής Ευθύνης και ιατροφαρμακευτική ασφάλεια

Οι προσφορές που κατατέθηκα είναι οι εξής:

1. VLASSOPOULOS  TRAVEL SERVICES: 585 ευρώ / μαθητή

Ξενοδοχεία: – HOTEL CAMPANILE MORSCHWILLER

– HOTEL PREMIERE CLASSE ANNEMASSE VILLE LA GRAND

1. ILLUSION holidays:  555 ευρώ / μαθητή

Ξενοδοχεία: – HOTEL PREMIERE CLASSE MULHOUSE SUD

– HOTEL PREMIERE CLASSE ANNEMASSE VILLE LA GRAND

1. IQ HOLIDAYS: 615 ευρώ / μαθητή

Ξενοδοχεία: – HOTEL IBIS BUDGET WINTERTHUR

– HOTEL PREMIERE CLASSE GENÈVE AEROPORT / PREVESSIN

Μετά την αξιολόγηση των προσφορών από την επιτροπή, επιλέχθηκε το ταξιδιωτικό Γραφείο ILLUSION HOLIDAYS, με κριτήριο την οικονομικότερη προσφορά σύμφωνα με τις προϋποθέσεις της προκήρυξης.

Ο Δ/ΝΤΗΣ                                                                    ΤΑ ΜΕΛΗ

Παραδείση Δήμητρα

Πουλίτσης  Ευστάθιος

Κάπη Παναγιώτα