ΕΚΘΕΣΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ 2017-18

ΑΤΟΜΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ Α’ ΚΑΙ Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ. Πατήστε εδώ για να δέιτε το video.

Οι μαθητές του 2ου Γυμνάσιου, Κορίνθου Ρουμελιώτης Γιώργος και Πιπίνη Άννα, με επιβλέποντα καθηγητή Πληροφορικής τον κ. Ζαβούνη Ιωάννη συμμετέχουν στον 4ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό παιχνιδιού στο Scratch. Ο διαγωνισμός για το σχολικό έτος 2017-18 είναι υπό την αιγίδα του ΥΠΠΕΘ (100518/Δ2/15-6-2017) και αφορά στην υλοποίηση ενός «Παιχνιδιού περιπέτειας »

Ειδική θεματική του διαγωνισμού είναι η «Οδική Ασφάλεια», λαμβάνοντας υπόψη το γεγονός ότι το 2018 έχει ανακηρυχθεί ως έτος “Οδικής Ασφάλειας” από τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας, κύριο Προκόπιο Παυλόπουλο.

Το παιχνίδι μπορείτε να το δείτε και στην παρακάτω διεύθυνση:

Ευχόμαστε Καλή επιτυχία!!

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ (διαθεματική εργασία στη Γλώσσα και την Πληροφορική)

Πατήστε πάνω στους τίτλους για να διαβάσετε την ηλεκτρονική εφημερίδα του Α1 και Α5!

Εφημερίδα Α1

Εφημερίδα Α5