Πρόβες για την Ημέρα Ολυμπιακής Παιδείας

Το σχολείο μας συμμετέχει ενεργά στο 3ο Πανελλήνιο Πρόγραμμα «Ημέρα Ολυμπιακής Παιδείας», με τίτλο «Οι 1οι Σύγχρονοι Ολυμπιακοί Αγώνες Αθήνα 6-15 Απριλίου 1896… Αθήνα 12 Απριλίου 2013», που υλοποιείται από την Εθνική Ολυμπιακή Ακαδημία της Ελλάδας (ΕΘΝ.Ο.Α.), τελεί υπό την Αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας & Θρησκευμάτων, Αθλητισμού & Πολιτισμού και θα πραγματοποιηθεί στο “Καλλιμάρμαρο Παναθηναϊκό Στάδιο”, την Παρασκευή 12 Απριλίου 2013, στις 11 το πρωί.

250 μαθητές/τριες από το σχολείο μας και 5 καθηγήτριες, με τα σώματά τους, θα δημιουργήσουν τους “Ολυμπιακούς Κύκλους” με περίτεχνες κινήσεις και υπό την καθοδήγηση του κ.Φωκά Ευαγγελινού ο οποίος έχει αναλάβει τη σκηνοθεσία και χορογραφία της αναβίωσης των αγώνων.

Υπεύθυνη για τους Ολυμπιακούς Κύκλους από το σχολείο μας είναι η κυρία Μαργαρίτα Μπόντζου (Φυσικής Αγωγής)

Φωτογραφίες από τις πρόβες, υπό την καθοδήγηση του κ.Φωκά Ευαγγελινού στο ΔΑΚ Κορίνθου.

Για περισσότερες πληροφορίες για την εκδήλωση, κλικ εδώ.

Σελίδες: 1 2 3 4 5 6 7 8 9